“İnternet ve Kişisel Verilerin Korunması Sempozyumu” BAU’da Düzenlendi

13 Nisan 2018 | BAU HABER

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Uluslararası Hukuk Kulübü’nün düzenlediği “İnternet ve Kişisel Verilerin Korunması Sempozyumu” BAU Güney Kampüsü’nde gerçekleşti.

BAU Uluslararası Hukuk Kulübü tarafından düzenlenen “İnternet Ve Kişisel Verilerin Korunması Sempozyumu” BAU Beşiktaş Kampüsü B Konferans Salonunda Avukat Emin Kağan Dora, Avukat Mehmet Ali Köksal ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Küzeci’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Sempozyumun açılışında konuşan Dr. Elif Küzeci; “12 Nisan Türkiye de İnternet için oldukça önemli bir gün. Bugün Türkiye de internetin 25. doğum gününü kutluyoruz” dedi. İnternetin geçmişinden ve üzerine yapılan çalışmalardan bahseden Küzeci’nin, konuyla ilgili paylaştığı arşiv fotoğrafları da büyük ilgi gördü.

Sempozyumun bir diğer konuşmacısı Avukat Emin Kağan Dora ise internette ve reklam alanında kişisel verilerin korunması kanununun uygulanmaması durumunda uygulanacak ceza işlemlerinin neler olabileceğinden bahsetti.

Sempozyumun son konuşmacısı olan Avukat Mehmet Ali Köksal ise bilişim hukuku, kişisel veriyi işleme ve açık rıza konuları hakkında detaylı açıklama yaparken, kişisel verilerin korunması kanunu nasıl işler sorusuna karşılık açıklamalarda bulundu.