‘’16. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’’ BAU’da Düzenlendi

28 Nisan 2017 | BAU HABER

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen ‘’Kuşaklar Arası Hemşirelik’’ temalı  16. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi 26-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleşti.

Kuşaklararası Hemşirelik temasıyla düzenlenen kongreye alanlarında uzman ve hemşirelik öğrencisi toplam 92 konuşmacı ile hemşirelik öğrencilerinden 830 kişilik kayıtlı katılımcı izledi. Toplamda 58 üniversitenin katılımı ile gerçekleştirilen kongrede 96 bildiri sunuldu.

Kongre, Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Fakültesi Dekanı ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Eti’nin konuşması ile başladı. Eti’nin ardından kongre Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’in konuşması ile devam etti.  Yücel, 21. yüzyılda eğitimin her şeyden önemli olduğuna değinerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ardından BAU Tıp Fakültesi Dekanı Türker Kılıç konuşmasını gerçekleştirdi. 2 gün süren konferansta sektörden önemli isimler, öğrencilerle deneyimlerini ve yaşam öykülerini paylaştı.

’Farklı Kuşakların Hemşirelerden Beklentileri, Y Kuşağını Anlamak, Kuşaklar Arası Farklılıkların Yönetimi’ ile ilgili konularının konuşulduğu kongre, ödül töreninin ardından sona erdi.

.