ARKADAŞLARININ ADINI KÜTÜPHANE DE YAŞATACAKLAR

14 Mart 2018 | BAU HABER

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) öğrencileri, lösemi hastalığından hayatını kaybeden arkadaşlarının anısını yaşatmak için memleketi Rize’de, mezun olduğu okula bilgisayar destekli teknolojik kütüphane kurdular.

Genç yaşta kanser hastalığına yakalanan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Tolga Konan, okuduğu dönem boyunca lösemi (kan kanseri) tedavisi gördü. Henüz hazırlık sınıfındayken bu amansız hastalığa yenilerek yaşama veda eden Tolga’yı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde üyesi olduğu 1907 UNİFEB kulübündeki arkadaşları unutmadı. Kulüp üyesi arkadaşları, Tolga’nın adını yaşatmak için doğup büyüdüğü Rize’nin Pazar ilçesindeki Rize Fuat Ergenç İlk ve ortaokuluna üniversitenin desteği ile bilgisayarlı kütüphane yaptırdılar.

Kütüphanenin açılışına, Bahçeşehir Üniversitesi temsilcisi Uluslararası Tanıtım Direktörü Erbay Şirin, BAU 1907 ÜNİFEB üyesi öğrenciler ve merhum Tolga Konan’ın ailesinin yanı sıra; Pazar Kaymakamı Coşkun Öztürk, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin İnce, veliler ve öğrenciler de katıldı.

Merhum Tolga Konan’ın BAU 1907 ÜNİFEB kulübünden olan arkadaşı Sinan Gökhan Aslan, yaptığı açıklamada, arkadaşları Tolga’nın anısını yaşatmak için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade ederek, bugün bu açılışı gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Ardından Tolga Konan’ın ailesi ve arkadaşları tarafından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.