BAU Kariyer Günleri’nde 3200 Lise Öğrencisi Misafir Etti!

9 Kasım 2017 | BAU HABER

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Kurumsal İletişim Direktörlüğü Tanıtım Birimi tarafından gerçekleştirilen BAU Kariyer Günleri’nde 3200 lise son sınıf öğrencisi, geleceğe daha güvenli bir adım atmak üzere Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleri ile bir araya geldi ve kariyer hedefleri ile ilgili bilgi aldı.
2017 – 2018 Akademik Yılı BAU Kariyer Günleri 1. Dönem Programı, 27, 30, 31, Ekim ve 6, 7, 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. BAU Kariyer Günleri etkinliğinde aday öğrenciler Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) B Konferans Salonunda, BAU Rektör Danışmanı ve Eğitim Yazarı Turgay Polat tarafından “Değişen Sistemler ve Kariyer” konulu bilgilendirici bir seminerin ardından Akademi Teras’ta kokteyl eşliğinde stantlarda bulunan değerli akademisyenlerden fakülte ve bölümler hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler ayrıca, üniversitenin eğitim olanakları, Apply BAU programı, CO-OP üniversite iş dünyası işbirliği modeli, yurtdışındaki kampüsler ve bu kampüslerden yararlanabilme olanakları gibi birçok konuda bilgi edinerek, üniversitenin çeşitli birimlerini dolaşma imkanı da buldular.
BAU Rektör Danışmanı ve Eğitim Yazarı Turgay Polat, “ Değişen Sistemler ve Kariyer” konulu bilgilendirici bir seminer ile şirketlerin ilerleyen yıllarda nasıl çalışanlara ihtiyaç duyacağı ve iş hayatının nasıl olacağı konusunda bilgiler verdi. Ülkelerin nasıl kalkındığı konusunda istatistiki bilgilerin de verileceği seminerde ‘Sanayi 4.0’ ile değişen yeni iş modelleri, birbirine daha bağlı bir sermaye ve 2025 yılında insanları nasıl bir dünyanın beklediği hakkında konuşuldu. Seminerde ayrıca inovasyon, öne çıkacak önemli iş sahaları, öğrencinin mezun olduktan sonra yapması gerekenler, girişimciliğin önemi, BAU Global çatısı altında bulunan üniversiteler, eğitim merkezleri ve dil okulları hakkında da bilgiler verildi.