Oyuncaklar lösemili çocuklar için toplandı

14 Kasım 2018 | Seher Işık

Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik ve Girişimcilik kulübü’nün (BAULGK) ‘Sizinle Oynayabilir miyim?’ projesi, kapsamında lösemi hastası çocuklar için BAU Ana Fuaye’de stant kuruldu. Yardımseverlerden toplanan oyuncaklar ise lösemi hastalarına gönderildi.

Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik ve Girişimcilik Kulübü (BAULGK) tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi. 2-8 Kasım ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ kapsamında BAU Güney Kampüs Ana Fuaye’de lösemili çocuklar için stant kuruldu. Sizinle Oynayabilir miyim?’ sloganıyla yola çıkan öğrencilerin aracılığıyla toplanan oyuncaklar, lösemili çocukların yüzünü güldürdü.

“Girişimcilikte Sosyal Sorumluluğun Önemi Çok Büyük”

 Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirten BAULGK Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Şemin, “‘Kulüp içinde kulüp’ anlayışıyla sadece liderlik ve girişimcilik konularını değil, sosyal sorumluluk projeleri gibi birçok alanda etkin olmayı hedefliyoruz ve bunu gelenek haline getirmek istiyoruz” dedi.

“Projelerimiz devam edecek”

BAULGK Yönetim Kurulu Üyesi Servet Cinkayalar ise, Bahçeşehir Üniversitesi’nde sosyal sorumluluğu benimseyen öğrenci kulüplerinden olan Bi’Soluk ekibiyle de ortak girişimle birçok projeye devam edeceklerini belirtti.