Sınavla değil yeteneğinle ve hayallerine burs kazan

22 Kasım 2018 | BAU HABER

Öğrencinin yeteneğine, projesine ve kişisel özelliklerine göre burs veren ApplyBAU sistemine başvurular, başladı.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde uygulanan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından ApplyBAU adı ile hayata geçirilen öğrenci başvuru kabul sistemi, alanında başarılı birçok öğrenciye, sınav sonuçlarına bakmaksızın burs veriyor. 5 yılda 81 ilden 66 bin 765 başvuru yapılan ApplyBAU sistemine, 2018-2019 eğitim/öğretim yılı için 21 Kasım tarihinden itibaren başvurular başladı. Adayların tek yapması gereken şey; Başvuruları esnasında, kişisel özelliklerini, hayallerini, projelerini, sosyal sorumluluk alanında neler yaptıklarını ve hangi bölümü neden istediklerini anlatmaları. Mimarlık ve Tasarım, Eğitim Bilimleri, İletişim, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler ile Sağlık Bilimleri Fakültesi gibi birçok alanda yetenekleri çerçevesinde eğitim alan öğrenciler, hak ettikleri ApplyBAU bursunu eğitimleri süresince kesintiye uğramadan kullanabilecekler. Öğrencilerin müfredat bazlı çalışmaları yerine ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre uygun eğitim alması gerektiğini savunan BAU, 5 yılda ApplyBAU sistemiyle 2 bin 644 öğrenciye burs sağlamış oldu.

APPLYBAU’YA İNTERNETTEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

ApplyBAU sisteminden burs kazanmak isteyen adaylar, öncelikle www.applybau.com adresine bilgilerini kaydeder. Kayıt işleminin ardından, mail adresine gelen aktivasyon linkiyle aday kendisinden istenilen başvuru formunu doldurur. Eğitim bilgileri dışında projesini, fikrini ve kişisel özelliklerini tamamlayan aday, dilerse tüm çalışmalarıyla ilgili fotoğraf, video ve belge yüklemesi de yapabilir. Bunun yanı sıra, adayın bursunu kullanabilmesi için burs aldığı bölümün ücretli kontenjanına resmi olarak yerleşmesi gerekmekte.

TERCİH DÖNEMİNE KADAR BAŞVURULAR DEVAM EDECEK

Öte yandan, adaylar ApplyBAU sistemine 21 Kasım tarihinden tercih döneminin sonuna kadar başvuru yapabilirler. İlk grup sonuçları Mayıs ayında açıklanacakken, başvuru sistemi ise ara dönemlerde sonuçları açıklamaya devam edecek.