TÖDER’in 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Bahçeşehir Üniversitesi’nde Gerçekleşti

31 Mart 2017 | BAU HABER

TÖDER 7.Olağan Genel  Kurul  Toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla 31 Mart Cuma günü  Bahçeşehir Üniversitesi  Fazıl Say Salonu’nda  gerçekleştirildi.  Kurul toplantısı, TÖDER Başkanı İbrahim Taşel’in açılış konuşmasıyla başladı. Taşel açıklamasında Türkiye’de özel okullaşma oranına değindi.

TÖDER’in 7. Olağan Genel  Kurul  Toplantısı’nda İbrahim Taşel ‘’Derneğimizin kurulduğu günden bugüne geçen 14 yıl içinde özel öğretim sektöründe önemli değişimler oldu; Türkiye’de özel okullaşma oranı neredeyse 3 katına çıktı’’ dedi.

14 yıl içinde 3.800’ü aşkın dershanenin köklü değişim sürecine girdiğini vurgulayan Taşel şöyle devam etti;

‘’Özel okullara giden öğrenciler ‘’devlet teşviği’’ hayata geçti. Kanun ve yönetmeliklerde önemli değişiklikler oldu.Sektörümüz çoğu zaman yetişmekte zorlandığımız bir hızla değişim ve dönüşüm geçirdi. Bu dönem içinde TÖDER olarak biz; büyük sıkıntı ve mağduriyetler yaşasak da devletimizin; bakanlığımızın yanında yer aldık. Birçok değişikliği bakanlığımızla ve kardeş derneklerimizle istişare içinde gerçekleştirdik. Sadece sorunu belirtmekle kalmadık,  çözümün içinde yer aldık. TÖDERE’e üye kurumlar hiçbir arka planı olmayan, eğitimden başka hiçbir işle uğraşmayan, adam devşirmeyen, yetiştirdikleri öğrencileri Türkiye Cumhuriyetine armağan eden kurumlar oldular. Bütün üyelerimizle gurur duyuyoruz. Elbette kurumlarımızın büyük sorunları var. Ancak ilk hedefimiz, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet var olmasıdır. Milletin varlığı ve bekasıdır.Cumhuriyetimizi omuzlarının üzerinde yükseltecek aydın nesiller yetiştirmektir. Sorunlarımızı bakanlarımızla çözmek istiyoruz. Dershanelerin dönüşüm sürecinde hiçbir haklı isteğimizi sokağa yansıtmadık. Bakanlığımıza ve Genel Müdürlüğümüze de bize iştiare kapılarını sonuna kadar açtıkları için huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de sektörümüzün sorunlarını iletme konusunda aynı yolu kullanacağız. Bir diğer teşekkürümü de birlikte hareket ettiğimiz kardeş derneklerimize. Türkiye Derneği, ÖZDEBİRi ÖZDER ve ÖZKUR-BİR’e kardeşlikleri ve sektör için gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ediyorum sektörümüzün önünde şu anda,özel öğretim kurslarımızın ve etüt eğitim merkezlerimizin durumlarıyla ilgili ciddi sorunlar var. Bunların çözümü için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Millietimizin ve devletimizin yanında olan TÖDER üyeri bu konuda Bakanlığımızdan iyileştirici adımlar beklemektedir. TÖDER olarak, özel sektörün eğitime daha fazla yatırım yapmasını istiyoruz. Bu, eğitim sistemimizin kalitesini artıracak, resmi okullarımız için de yeni ufuklar açacaktır. Toplantımızı onurlandıran Bakan Yardımcımız başta olmak üzere bütün üyelerimize, her gerektiğinde yanımızda bulduğumuz yönetim kurulumuza ve kardeş derneklerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum’’.

Taşel’in konuşmasının ardından  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem konu hakkında  görüşlerini bildirdi. Erdem’in konuşmasının ardından Divan Başkan ve Üye seçimi  yapıldı. Kararların onaylanması, Yeni Yönetim ve Denetleme Kurullarının Seçimi’nin ardından TÖDER 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

 

 

TÖDER’in belirlenen yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ise;

Yönetim Kurulu

İbrahim Taşel  (Final Eğitim Kurumları)

Ali Oğuztürk (Dilko Eğitim Kurumları)

Metin Özer (Sınav Eğitim Kurumları)

Mehmet Güneş (Şişli Terakki Vakfı)

Kağan Kalınyazgan (Yüce Okulları)

Zeki Hançerlioğulları (Tümay Eğitim Kurumları)

Hüseyin Ulusal (Açı Eğitim Kurumları)

Lokman Durak (Bahçeşehir – Uğur Eğitim Kurumları)

Ümit Kalko (Mektebim okulları)

Turay Kesler (Vatan Okulları)

Dr. Ali Akdoğan (Taş Okulları)

Erol Bay (Sevinç Eğitim Kurumları)

Fatik Akyel (Kariyer Kursları)

Merkez Disiplin Kurulu

Şevket Ertem

Zeki Esen

Serdal Arslan

Merkez Denetleme Kurulu

Yiğit Demirtürk

Hsan Mutlu

Fırat Atlıhan