Yaratıcılık eğitimi BAU’da gerçekleşti

26 Ekim 2018 | BAU HABER

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mühendislik Fakültesi’nin düzenlediği ‘Yaratıcılık Eğitimi ve Beyinde Oluşturduğu Değişimler’ projesinin ilk etkinliği BAU Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşti.

Yürütücülüğünü BAU Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süreyya Özöğür Akyüz’ün yaptığı “Yaratıcılık Eğitimlerinin Beyinde Oluşturabileceği Değişimlerinin Gözlemlenmesi” konulu projeye ait ilk yaratıcılık eğitimi Alper Almelek tarafndan verildi.

“Yaratıcılık Eğitimi” kapsamında katılımcılar zihin egzersizlerini kullanarak yaratıcılığın sınırlarını zorlayan üst düzey bir eğitimden geçti. Etkinliğe Alper Almelek eğitmen olarak katılırken; Hilton, Digiturk, Koç, Deniz Bank gibi farklı şirketlerin üst düzey yöneticileri de yer aldı. 8 hafta sürecek olan eğitimlerin sonucunda katılımcıların beyin aktiviteleri Doç. Dr. Süreyya Özöğür-Akyüz ve araştırma ekibi tarafından veri madenciliği ve yapay zeka yöntemleri ile analiz edilerek eğitimlerin beyinde oluşturacağı potansiyel değişimler tahmin edilecek.